استایل زمستانه

استایل زمستانه


آیتم‌های جذاب و مد روزی به استایلمان اضافه کنیم؟

استایل زمستان ۲۰۲۲

با بررسی کالکشن‌های جدید برند‌های محبوب برای استایل مد روز زنانه ارائه کرده‌ایم

۱. پافرهای و کت‌های اورسایز همچنان در ترند زمستان ۲۰۲۲ حضور دارند

پافر اورسایز

امسال هم مانند چند سال گذشته پافرها و کت‌های اورسایز جزو آیتم‌های ترند و پرطرفدار محسوب می‌شوند.

برندهای Miu Miu’s، لویی ویتون، Brunello Cucinelli و شنل در کالکشن‌های امسال ژاکت‌های پافر و کت‌های اورسایز جذابی را ارائه داده‌اند.

راهنمای کامل استایل با پافر مخصوص خانم‌ها و آقایان
البته اگر قصد دارید یک اورکت و یا پافر اورسایز انتخاب کنید باید تعادل را در نظر بگیرید. درست است که ترند اورسایز در چند سال گذشته بسیار محبوب بوده است اما باید در نظر داشته باشید که اگر کت یا پافری که انتخاب می‌کنید خیلی بزرگتر از سایز بدنتان باشد استایل‌تان جذاب نخواهد بود.

کت اورسایز

پافرها و کت‌های اورسایز طبق استاندارد سایز، مدل‌سازی و طراحی شده‌اند و اگر با پافر یا کت اورسایز استایل جذابی داشته باشید بهتر است در وهله‌ی اول آیتمی را انتخاب کنید که کاملا فیت بدنتان است و پس از آن یک یا دو سایز از کت یا پافری که انتخاب کرده‌اید بالاتر بروید.

همچنین برای این که استایل‌تان با کت یا پافر اورسایز جذاب‌تر باشد بهتر است تمام آیتم‌هایتان را اورسایز انتخاب نکنید بلکه با انتخاب یک آیتم اسکینی استایل‌تان را متعادل کنید. مثلا یک بلوز تنگ زیر کت اورسایزتان بپوشید یا با پوشیدن یک جین جذب و بوت اندام‌تان را متعادل کنید.

۲. بافتنی‌های آوانگارد در میان آیتم‌های ترند زمستان ۲۰۲۲


بافتنی اوانگارد

در تابستان ۲۰۲۱ بافت‌های نازک در انواع طرح‌ها و رنگ‌های مختلف جزو آیتم‌های محبوب و ترند روز بودند. از بلوز‌ها و تاپ‌های بافت گرفته تا جلیقه‌ها و پیراهن‌های بافت نازک را می‌توانستید در میان آیتم‌های ترند و جذاب تابستان ۲۰۲۱ ببنید.

۷ ایده‌ی جذاب برای استایل با پانچو در فصل پاییز و زمستان


بافتنی اوانگارد

امسال زمستان هم بافت‌های ضخیم و پشمی در طرح‌ها و رنگ‌های خلاقانه و مدرن در چرخه‌ی مد ۲۰۲۲ حضور دارند. برندهایی چون Ulla Johnson ،Bevza و فندی بافت‌های ماکسی بلند، نیم تنه‌های بافتنی و پلیورهای اورسایز بافتنی جذابی را با طرح‌های بدیل و مدرن در کالکشن‌های ۲۰۲۲ ارائه کرده اند.

یکی از مزیت‌های لباس‌های بافتنی این است می‌توان با متد‌های مختلف بافت بی‌نهایت طرح‌های خلاقانه پدید آورد، از خلاقیت و نوآوری در نوع بافت گرفته تا ایجاد طرح‌های بدیل و خاص و ترکیب کاموها با رنگ‌های خاص و هارمونی‌های خیره‌کننده و حتی مدل‌های آستین و یقه‌های خاص و متفاوت.

حتی در میان دست‌باف‌های مادرها و مادر‌بزرگ‌ها می‌توان آیتم‌هایی خیره‌کننده و جذاب پیدا کرد و با صرف کمی خلاقیت در بافتنی آیتم‌های مدرن و جذاب و مد روز خلق کرد.

۳. جلیقه‌های بافتنی به چرخه‌ی مد بازگشته‌اند

استایل زمستان ۲۰۲۲


جلیقه بافتنی

جلیقه‌های بافتنی یا به اصطلاح ژیله احتمالا شما را به یاد مادربزرگ‌ها و دست باف‌های خاطره‌انگیز آن‌ها می اندازد.

آیتم‌هایی گرم و راحت و نرم در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف اغلب توسط مادر‌ها و مادربزرگ‌ها بافته می‌شدند.

و حالا خبر خوبی که برایتان داریم این است که این جلیقه‌های بافتنی به چرخه‌ی مد بازگشته‌اند.

برندهای Bevza و PH5 در کالکشن‌های جدید ۲۰۲۲ جلیقه‌های بافتنی جذابی را با طرح‌ها و مدل‌های نو ارائه داده‌اند.

Very peri؛ شرکت پنتون رنگ سال ۲۰۲۲ را اعلام کرد


حالا می‌توانید به سراغ صندوقچه‌ی‌ لباس‌های قدیمی بروید و جلیقه‌های بافتنی را پیدا کنید و با آن‌ها استایل‌هایی مد روز و جذاب برای خودتان بسازید.

یکی از جذاب‌ترین استایل‌ها برای فصل زمستان استایل‌های لایه لایه است.

با جلیقه‌های بافت می‌توانید استایل‌های بسیار جذابی داشته باشید.

به این شکل که جلیقه‌های بافتنی را روی بلوزها و یا پیراهن‌های خود بپوشید .

یا این جلیقه‌ها را زیر کت و پافر بر تن کنید و استایل جذابی با این آیتم‌های خاطره‌انگیز برای خودتان بسازید.

۴. دامن پلیسه؛ یکی دیگر از آیتم‌های کلاسیک در ترند زمستان ۲۰۲۲

دامن پلیسه

یکی دیگر از شگفتی‌های ترند زمستان ۲۰۲۲ دامن‌های پلیسه است. دامن‌هایی نوستالوژیک که به نام دامن چین‌دار شناخته می‌شوند و یادآور روزهای خوب کودکی‌مان هستند. دامن‌های پلیسه چند سال است که در ترندهای تابستانی وجود دارند اما امسال دامن‌های پلیسه ضخیم‌تر هم برای فصل سرما به ترندهای زمستانی اضافه شده‌اند. برندهای فلیپ لیم (Phillip Lim) و دیور در کالکشن‌های امسال‌شان چند مدل دامن پلیسه جذاب ارائه کرده‌اند که دامن‌های پلیسه چرمی برند فلیپ لیم بسیار جالب توجه و جذاب است.

دامن‌های جذاب پلیسه را می‌توانید با جوراب شلواری‌های پشمی و بوت و نیم‌بوت ست کنید تا هم از سرمای زمستان در امان باشید و هم استایل جذابی برای خودتان بسازید. دامن‌های پلیسه را زیر پالتوهای بلند هم می‌توانید بپوشید و دقت داشته باشید که به علت فرم ساعت شنی که این دامن‌ها به بدن می‌دهند بهتر است بر روی پالتو یا کت‌تان از یک کمربند هم استفاده کنید. ترکیب دامن‌های پلیسه با پلیورهای بافتنی اورسایز و ژاکت‌های چرم و یا جین هم بسیار ترند و جذاب است.

اگر دستی در خیاطی دارید برای دوختن این دامن‌ها می‌توانید از پارچه‌فروشی‌ها پارچه پلیسه را تهیه کنید و به راحتی دامن مورد علاقه‌تان را در جنس و اندازه‌ی دلخواه بدوزید. یا این که با ایجاد چین بروی پارچه‌های کلفت و پشمی دامن‌های پلیسه بدوزید و زمستان ۲۰۲۲ را با این آیتم‌های نوستالژیک زیباتر کنید.

۵. تکه‌دوزی و کلاژ پارچه؛ یکی دیگر از شگفتی‌های ترند زمستان ۲۰۲۲


تکه دوزی

چند سال است که بحث‌های محیط زیستی و توسعه پایدار در صنعت مد هم بسیار تاثیر‌گذار بوده‌اند و طراحان مد در پی آن هستند که روش‌های دوخت و طراحی لباس را به شکلی پایدار‌تر تبدیل کنند.

اما یکی از این روش‌های خلاقانه برای استفاده پایدار و بازیافت پارچه‌ها تکه دوزی است.

روشی که سال‌هاست به شکل سنتی در دوخت پوشاک و دیگر لوازم منزل کاربرد دارد و در طول تاریخ مد جهان هم بارها الهام‌بخش طراحان مد بوده است.

احتمالا با لحاف‌های تکه دوزی قدیمی و سنتی بشناسید

در گذشته مادرها و مادربزرگ‌ها برای این که از تمامی پارچه ها استفاده‌ی بهینه کنند، تکه‌های مختلفی از پارچه‌هایی که اضافه می‌آمد و یا بخش‌هایی از لباس‌هایی که قابل پوشیدن نبود را به یکدیگر متصل می‌کردند و با دوختن لحاف‌ها‌، روتختی‌ها و رومیزی‌های چهل تکه این پارچه‌های غیر قابل استفاده را بازیافت می‌کردند.

در واقع یک تکنیک سوزن‌دوزی است که در آن یک یا چند تکه پارچه مختلف و رنگارنگ روی یک پارچه‌ی زمینه بزرگ‌تر قرار گرفته و به آن متصل می‌شوند. همچنین با دوخت این تکه‌های رنگی، تصاویر و طرح‌های جدیدی روی پارچه زمینه خلق می‌شود و زیبایی و جذابیتی بی‌نظیر به یک پارچه ساده می‌دهد. با این روش هم آیتم‌هایی جذاب خلق می‌شوند و هم تکه‌های پارچه بلااستفاده مورد کاربرد قرار می‌گیرند.

در کالکشن‌های ۲۰۲۲ طراحانی مانند :

جرمی اسکات (Jeremy Scott) از Moschino، استوارت ویور (Stuart Vevers) از Coach و گابریل هرست (Gabriela Hearst) از Chloe از روش تکه‌دوزی و کلاژ پارچه استفاده کردند و لباس‌های کلاژ شده و پر جنب و جوش آن‌ها به ما نشان داد که از طرح‌های چاپی، الگوهای هندسی و رنگ‌های فراوان نباید ترسید.

از لباس‌های گلدار گرفته تا کت‌های تکه دوزی شده، آیتم‌های تکه‌‌دوزی شده ظاهری منحصربه‌فرد و متمایز را برایتان ایجاد می‌کنند. از آنجایی که این نوع آیتم‌های تکه‌دوزی شده یک استایل سنتی و بوهمی را برایتان ایجاد می‌کند، می‌توانید با پوشیدن یک جفت چکمه‌ی مشکی یا بوت‌های بلند روی زانو استایل‌تان را کمی متعادل‌تر کنید.

۶. بازگشت پارچه‌های جین به چرخه‌ی مد در قالبی مدرن و خلاقانه


جین

پارچه‌های جین در میان ترندهای امسال جایگاه ویژه‌ای دارند. طراحان مد با نگاهی به شلوارهای جین گرانج دهه‌ی نود و شلوارهای فلر دهه‌ی هفتاد شلوارهای جین جدیدی را با مدل‌های خلاقانه و جذاب طراحی کرده‌اند.

اما این تغییرات فقط شامل :

برندهایی مانند Sacai

آلبرتا فرتی (Alberta Ferretti)

آروین بیوتی (Erin Beatty) در جلیقه‌ها

پیراهن‌ها و دامن‌های نامتقارن جین را در با اشکال پیچیده طراحی کردند .

در کالکشن‌هایشان ارائه دادند. تکنیک تکه‌دوزی هم در آیتم‌های جین کالکشن‌های امسال نقش مهمی داشت.

11 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *