پارچه پاییزه سوییت

پارچه های سوییت از مرحله ی آخر پرداخت چرم ایجاد می شوند به همین دلیل به آن ها سوییت چرم هم نیز می گویند .سوییت ها از پارچه های مناسب پاییز برای انواع مانتو های پاییزی، پالتو و همچنین بوت ها می باشند که به خوبی بر تن می نشیند.

برای خرید پارچه سوییت برای لباس های پاییزه این موضوع را در نظر داشته باشید که سوییت ها بسیار ظریف و زیبا هستند اما یکی از معایب این نوع پارچه به خصوص در رنگ های روشن آن این است که لک ها روی آن به سرعت دیده می شود.

پارچه های سوییت پشت غواصی مقاومت بهتری را برای مانتو و پالتو پاییزی شما دارد.


پارچه مخمل کبریتی

شاید یکی از معروف ترین پارچه های پاییزی، پارچه مخمل کبریتی می باشد که بیشتر در قدیم استفاده می شد به خصوص برای انواع شلوارها از پارچه مخمل کبریتی استفاده میشد اما امسال یکی از ترندهای پاییز لباس هایی با پارچه مخمل کبریتی می باشد که بسیار گرم و مناسب این فصل می باشد.

پارچه های مخمل کبریتی دارای راه راه های برجسته می باشند که یکی از تفاوت های آن با پارچه های مخمل ساده است.

شما می توانید برای انواع کت ها، پالتوها و مانتوهای پاییزی خود از مخمل کبریتی استفاده کنید همچنین اگر از آن دسته افرادی هستید که به پوشیدن دامن در پاییز علاقه دارید می توانید از مخمل کبریتی برای دامن های پاییزی خود استفاده کنید.

………..کت مخمل کبریتی پارچه مخمل
پارچه فوتر

پارچه های فوتر به نسبت سایر پارچه های پاییزه ضخامت بیشتری را دارد و از دسته پارچه های پشمی محسوب می شود شاید بیشتر کاربرد آن برای زمستان باشد اما شما می توانید از نوع لطیف تر آن برای مانتوهای پاییزه نیز استفاده کنید .

پارچه های فوتر پشمی و نرم و لطیف هستند و به نسبت پارچه های سوییت و مخمل استقامت بیشتری را دارند .

پالتو فوتر…..پارچه فوتر
پارچه کشمیر

پارچه های کشمیر به خصوص کشمیرهای چهارخانه از آن دسته پارچه هایی هستند که از قدیم مورد استفاده قرار می گرفتند و همچنان در پاییز و زمستان کاربرد بسیار زیادی را دارند.

پارچه های کشمیر هم نیز از دسته پارچه های پشمی هستند که برای انواع کت، مانتو های پاییزه، پالتو، دامن و پیراهن ها استفاده می شوند.

در هنگام خرید پارچه های کشمیر شما تنوع بسیار زیادی را می بینید بعضی از پارچه های کشمیر ریزش ندارند و در واقع برای لباس های ایست دار مناسب هستند و پارچه های کشمیر لطیف تر ریزش دارند و برای پیراهن ها و دامن ها بسیار مناسب هستند .


چرم های مصنوعی


همه پالتوهای چرم را در زمستان و پاییز زیاد دیده اییم اما این موضوع را در نظر داشته باشید که پالتوهایی با چرم مصنوعی نازک تر و ظریف تر هستند و به همان نسبت گرمای کمتری را دارند و چرم های طبیعی ضخیم تر هستند و برای زمستان مناسب تر می باشند.

انواع کت های کوتاه چرم نیز بسیار پرکاربرد و پرطرفدار هستند که در عین ظرافت زیبایی و گرمایی خوبی را برای فصل های سرد دارند.

کت چرم صورتی


پارچه های فاستونی

پارچه های فاستونی مناسب پاییز هم از خانواده پارچه های پشمی محسوب می شوند که برای دوخت انواع مانتوهای پاییزه و پالتو ایست بسیار خوبی را دارند و ریزش زیادی را ندارند .

شما می توانید از پارچه های فاستونی در طرح های چهارخانه و راه راه نیز استفاده کنید .


پارچه های فلانل

پارچه های فلانل نیز یکی دیگر از پارچه های مناسب پاییز و زمستان می باشند که از نخ های پشمی تهیه می شوند و بسیار زیبا و شیک می باشند .فلانل ها به نسب فوتر ها ظریف تر می باشند .

پارچه های فلانل بسیار لطیف هستند و برای انواع مانتوهای پاییزه، پالتو، دامن پاییزی و پیراهن ها مناسب می باشند.


پارچه پلار

یکی دیگر از پارچه های مقاوم و ضخیم تر پاییزی، پارچه های پلار می باشند که از یک لایه پنبه ایی ایجاد شده اند.

پارچه های پلار برای دوخت پالتو و مانتوهای پاییزه بسیار مناسب هستند و اگر به دنبال یک پارچه با ضخامت بیشتر هستند که گرمای بیشتری را داشته باشد می توانید از پارچه پلار استفاده کنید.


پارچه های میکرو

امسال پارچه های میکرو هم مانند سوییت ها و مخمل کبریتی بسیار ترند شده اند و کاربرد زیادی را در انواع مانتوهای پاییزه داشته اند.

پارچه های میکرو از دسته پارچه های ظریفی هستند که از پلی استر تشکیل شده اند و تقریبا شبیه جیر ها هستند و به نسبت ظرافتی که دارند مقاومت خوبی را هم دارند.

یکی از ویژیگی های بسیار خوب پارچه های میکرو ضدآب بودن آن می باشد که منافذ آن بسته است و برای فصل پاییز شما بسیار مناسب است.

مانتو پاییزی میکرو…….پارچه میکرو پاییزی

پارچه پالتویی
پارچه‌های مناسب برای دوخت پالتو متنوع و متعددند. در حال حاضر با کیفیت‌ترین پارچه‌ها برای دوخت پالتوی زمستانی موجود در بازار عبارتند از پارچه کشمیر، پارچه فوتر و پارچه خز.

انواع پارچه‌های خز

به طور کلی سه نوع پارچه خز برای پالتو وجود دارد: پارچه‌های خز با کرک‌های کوتاه، پارچه‌های خز با کرک‌های متوسط و پارچه‌های خز با کرک‌های بلند. بهترین گزینه برای دوخت پالتو در زمستان امسال، پارچه‌های خز مصنوعی هستند. دوخت پالتوی خز نیاز به دقت زیادی است. قبل از برش این پارچه، کرک‌ها را به سمت خواب آن‌ها شانه کنید تا هنگام قیچی زدن کرک‌هایی که در مسیر قیچی نیستند آسیب نبینند.

پارچه‌های چرم برای پالتو

استفاده از پارچه چرم برای دوخت پالتو طرفداران خودش را دارد. این جنس پارچه هم گرمای مطلوبی را فراهم می‌کند و هم این که به حفظ شیک پوشی و استایل افراد کمک می‌کند. البته پارچه‌های چرمی به مراقبت زیادی نیاز دارند و باید از آن‌ها به درستی استفاده کرد. با این حال در صورت استفاده درست از آن‌ها می‌توان برای مدت‌های زیادی از آن‌ها استفاده کرد.

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *