تصمیم‌گیر‌ی در رابطه با انواع پارچه کت و شلوار امری بسیار دشوار و پیچیده است. واقعیت این است که نوع پارچه استفاده شده در دوخت کت‌وشلوار پختگی شما را نشان می‌دهد و فرصتی را برای شما فراهم می‌کند که استایل خود را در معرض دید همگان قرار دهید.

تنها ظاهر شیک یا جنس پارچه در دوخت کت‌وشلوار حائز اهمیت نیست و لازم است پارچه‌ای انتخاب کنید که جهت دوخت این لباس طراحی شده باشد. علاوه بر این هزینه مربوط به خرید پارچه نیز از دیگر معیارهای مهمی است که در حین انتخاب پارچه باید در‌نظر داشته باشید.

اما چه نوع پارچه‌ای برای کت‌وشلوار مناسب است؟ آیا پارچه مناسب جهت دوخت کت‌وشلوار در فصول مختلف را می‌شناسید؟

همه ما به‌دنبال لباسی منحصر‌به‌فرد هستیم که مطابق با معیارهای ما باشد بنابراین چنانچه به‌دنبال انتخاب پارچه‌ای بی‌نظیر برای دوخت کت‌وشلوار خود هستید ادامه مطلب را به‌هیچ وجه از دست ندهید و پاسخ سوالات خود را بیابید! ژورنال بخوانید.

چرا جنس پارچه کت و شلوار حائز اهمیت است؟
کیفیت و هزینه مربوط به یک لباس را دو عامل مهم تعیین می‌کنند:

ساختار و نوع دوخت پارچه
جنس پارچه
الگو و نوع دوخت پارچه عاملی است که کیفیت کت‌وشلوار را تعیین می‌کند و همان‌طور که می‌دانید خرید این نوع لباس به‌صورت آماده هزینه کم‌تری را برای شما به‌دنبال خواهد داشت در حالی‌که ممکن است کت‌وشلوار آماده کاملاً مناسب تن شما نباشد.

اما هنگامی که گزینه سفارش دوخت کت و شلوار را درنظر می‌گیرید به دیگران نشان خواهید داد که تا چه حد برای استایل و ظاهر خود اهمیت قائل هستید. عامل مهم دیگری که بر کیفیت این نوع لباس رسمی تاثیرگذار است جنس پارچه انتخابی خواهد بود.

با انتخاب یک پارچه کت‌وشلوار مناسب نه تنها احساس خوبی نسبت به لباس خود خواهید داشت بلکه ماندگاری و طول عمر لباس شما به‌طور چشم‌گیری افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین تنها با صرف اندکی هزینه بیشتر کت‌وشلواری با کیفیت مطلوب‌تر در اختیار خواهید داشت.

پارچه کت و شلواری

با انواع پارچه های کت و شلوار آشنا شوید!
حال که با اهمیت جنس انواع پارچه کت و شلوار باکیفیت آشنا شدید نوبت آن است که انواع پارچه‌های مناسب و مخصوص دوخت این لباس رسمی را نیز بشناسید. پس بدون هیچ فوت وقتی به سراغ آن‌ها می‌رویم:

پارچه پشمی یا کشمیر
بی‌شک یکی از رایج‌ترین انواع پارچه‌هایی که جهت دوخت کت و شلوار استفاده می‌شود پارچه پشمی یا فوتر است. شاید این سوال پیش آید که چرا پارچه پشمی را باید انتخاب کرد؟ این پارچه از جهات مختلفی برای دوخت کت‌وشلوار مناسب است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

مقاوم در برابر چین‌و‌چروک
برخورداری از خاصیت ضد‌آب به‌طور طبیعی
القای احساس خوب
امکان عبور‌دادن هوا
مناسب جهت حضور در مراسم رسمی
پارچه‌ای مناسب برای فصول سرد که شما را گرم نگه می‌دارد و حتی پارچه‌ای مناسب برای فصول گرم‌تر با وجود تهویه خوب.
پارچه‌ای خوش‌دوخت
کت و شلوار کشمیر

در رابطه با پارچه پشمی همان‌طور که از نامش پیداست، از پشم گوسفند تهیه می‌شود و در دو نوع زبر و نرم وجود دارد. در هنگام خرید پارچه پشمی توجه داشته باشید که بافت آن از نخ‌های ریزتری تشکیل شده باشد بدین‌ترتیب پارچه‌ای با جنس نرم‌تر در اختیار خواهید داشت.

خرید پارچه فاستونی

پارچه لینن
پارچه لینن را باید یکی از محبوب‌ترین انواع پارچه‌های تابستانی دانست نکته جالب در رابطه با پارچه لنین منشا گیاهی آن است و بدین ترتیب لینن گزینه‌ای ایده‌آل برای افرادی خواهد بود که برای حقوق حیوانات ارزش قائل هستند.

پارچه لنین یکی از قدیمی‌ترین انواع پارچه‌های موجود در جهان است که حتی مصریان باستان نیز لباس‌هایی از این جنس بر تن داشته‌اند. در حال‌حاضر این نوع پارچه به‌عنوان پرکاربردترین پارچه در اروپا شناخته می‌شود و اگرچه داشتن یک کت و شلوار از جنس پارچه لنین نیاز به صرف هزینه بیشتری دارد، اما به‌طور حتم مزایای زیر را برای شما به‌دنبال خواهد داشت:

تهویه مطلوب: پارچه لینن تهویه مطلوبی را برای فردی که لباسی از این جنس به تن دارد به ارمغان می‌آورد و در صورتی‌که به‌دنبال کت‌وشلواری تابستانی هستید، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً لینن را در اولویت قرار دهید!
چروک معمولی: لینن پارچه‌ای است که نسبتاً زود چروک می‌شود، اما چروک آن به کمک بخار از بین خواهد رفت، اما درگیری بی‌فایده است یا این امکان را دارید که پارچه‌ای را به تن داشته باشید که نسبتاً زود چروک می‌شود یا اصلاً کت‌وشلواری از جنس لینن را به تن نکنید!
بسیاری از افراد چین‌و‌چروک را بخشی از جذابیت پارچه لینن می‌دانند با این‌حال انتخاب با شماست.

پارچه نخی
اگرچه از پارچه نخی به‌صورت روزانه در زندگی ما استفاده زیاد می‌شود، اما بسیاری از افراد انتخاب پارچه نخی را جهت دوخت کت‌وشلوار انتخابی معقولانه‌تر می‌دانند. این نوع پارچه از لینن و پارچه پشمی ارزان قیمت‌تر است و جهت استفاده در محیط‌های اداری و مراسم و رویدادهای رسمی ایده‌آل هستند.

کت و شلوار نخی

نکته مهمی که در رابطه با انتخاب این جنس پارچه برای کت و شلوار وجود دارد نوع دوخت و الگوی شلوار آن است که نسبت به پارچه‌های لینن و پشمی الگویی متفاوت دارد بدین‌ترتیب شلوار از جنس پارچه نخی نیز به‌صورت ایستاده بر تن ظاهر خواهد شد.

حال نوبت آن است که نگاهی به مزیت‌های پارچه نخی جهت دوخت کت و شلوار داشته باشیم:

پارچه مقرون به صرفه
اگرچه پارچه نخی نسبت به پارچه‌های لینن و پشمی از قیمت کم‌تری برخوردار است، اما کیفیتی مشابه آن‌ها دارد. بنابراین در صورتی‌که به‌دنبال کت‌وشلواری تابستانی هستید، اما بودجه محدود دارید حتماً به این جنس پارچه فکر کنید!

کت شلوار نخی شتری

تجربه مراقبت ساده‌تر
اگرچه پیشنهاد نمی‌کنیم، اما این امکان را دارید که کت‌وشلوار جنس نخی را در ماشین لباسشویی بشویید. در صورتی‌که بخواهیم مقایسه‌ای داشته باشیم، مراقبت از پارچه نخی بسیار ساده‌تر از مراقبت از پارچه پشمی است.

علاوه بر این اتوکشی این نوع پارچه‌ها بسیار ساده‌تر است پس اگر به‌دنبال پارچه‌ای بی‌دردسر جهت دوخت کت و شلوار خود هستید حتماً پارچه نخی انتخاب درستی برای شما خواهد بود.

کت و شلوار ارزان

تجربه راحتی با برخورداری از وزنی سبک
پارچه نخی، کت و شلواری را در اختیار شما قرار می‌دهد که با پوشیدن آن در روزهای گرم تابستانی نیز احساس راحتی را تجربه خواهید کرد. با این‌حال باید بدانید که پارچه نخی به‌راحتی رطوبت را به خود جذب می‌کند پس چنانچه در روزهای گرم به شدت عرق می‌کنید بهتراست درباره انتخاب پارچه نخی تجدید‌نظر کنید.

اوباما

پارچه ابریشمی
بسیار بعید است که در حال‌حاضر کت و شلوار دوخته شده از ابریشم 100% را به تن فردی از کشورهای خارجی مشاهده کرد. این نوع پارچه‌ها تنها متعلق به اشراف‌زادگان و شاه‌زادگان است. پارچه‌های ابریشمی موجود در بازار به صورت ترکیبی از 60% پشم و 40% ابریشم تهیه می‌شوند و استفاده از این پارچه تنها در صورتی رخ می‌دهد که مشتری واقعاً به جنس آستری علاقه‌مند باشد.

کت و شلوار ابریشم

به‌طور معمول جهت دوخت کت‌وشلوار از پارچه‌های ابریشم مصنوعی استفاده می‌شود که ویسکوزتر از نوع اصلی آن است.

اما مزایای این پارچه کت‌وشلوار چیست؟
لمس لطیف: این نوع پارچه در تماس با پوست بسیار لطیف عمل می‌کند علاوه‌بر این پارچه‌ای سبک با جریان هوای فوق‌العاده روان است.
شیک و لوکس: به دلیل احساس خوبی که با پوشیدن این پارچه به شما القا می‌شود کت‌وشلوار دوخته شده به وسیله آن بسیار شیک است و تهویه‌ای مشابه با پارچه پشمی دارد.
پارچه موهر
جالب است بدانید که پارچه موهر از موی بز تهیه می‌شود و شباهت بسیاری با پارچه پشمی دارد، اما درخشش موهر نسبت به پارچه پشمی بسیار بیش‌تر است. این پارچه حالت زبری به‌خصوصی دارد و در مقایسه با پارچه‌های دیگر کم‌تر چروک می‌شود و مقاومت بیش‌تری دارد.

کت و شلوار موهر

پارچه مخملی
مخمل پارچه‌ای از جنس ابریشم، نخ و نایلون است که به‌صورت متراکم بافته می‌شود. از کت‌و‌شلوار مخمل معمولاً جهت حضور در مراسم و رویدادهای خاص استفاده می‌شود. این پارچه از ویژگی‌های زیر برخوردار است:

دارای لمس لطیف
عدم عبور جریان هوا به‌دلیل وجود نایلون در بافت آن
کت و شلوار مخمل

بنابراین چنانچه به‌دنبال کت و شلواری منحصربه‌فرد و خاص هستید پارچه مخمل گزینه‌ای بی‌نظیر برای شما خواهد بود.

پارچه پلی‌استر
پلی‌استر پارچه‌ای است که از الیاف مصنوعی جهت بافت آن استفاده می‌شود و نسبت به سایر پارچه‌ها کیفیت پایین‌تری دارد. علاوه بر این جهت بافت پارچه پلی استر از الیاف دیگری مانند پشم نیز استفاده می‌کنند.

کت و شلوار پلی استر

کت و شلوار هایی که از جنس این پارچه تهیه می‌شوند به‌سادگی حالت چروک به خود می‌گیرند و به عدم جریان هوا یا تهویه نامناسب مشهور هستند. پلی استر در مقایسه با پارچه‌های پشمی و نخی درخشش خاصی را ایجاد می‌کند و به‌همین دلیل است که به‌عنوان کت‌و‌شلواری ارزان قیمت شناخته می‌شود.

بنابراین جهت استفاده از این نوع پارچه دو نکته زیر را به‌خاطر داشته باشید:

جهت جلوگیری از احساس گرما توصیه می‌کنیم که کت و شلوار هایی از این جنس را تنها در فصل‌های پاییز و بهار به تن کنید.
جهت حضور در مراسم رسمی انتخاب پارچه‌ای از جنس پشم یا پارچه‌های نخی مناسب‌تر خواهد بود.
مهدی پاکدل

طرح‌های پارچه کت‌وشلوار چگونه باید باشد؟
هنگامی که صحبت از کت‌وشلوار به میان می‌آید بسیاری از ما تنها طرح‌های ساده را در ذهن خود متصور می‌شویم در حالی‌که بسیاری از کت‌وشلوارهای امروزی از پارچه‌هایی با طرح‌های شیک تهیه می‌شوند.

البته هر طرح پارچه‌ای جهت دوخت کت و شلوار مناسب نیست پس چه طرح پارچه‌ای را باید برای کت‌وشلوار انتخاب کرد؟

پارچه چهارخانه
شاید یکی از محبوب‌ترین انواع پارچه‌های طرح‌دار را باید پارچه چهارخانه دانست که بیش از ۵۰ سال است مردم به آن توجه دارند. پارچه‌های تهیه شده از این طرح معمولاً باید دارای بافت محکم و منسجم باشند.

کت و شلوار چهارخونه

راه راه ساده
پارچه‌های راه راه ساده با فاصله‌های مختلف از دیگر طرح‌هایی هستند که جهت دوخت کت و شلوار از آن‌ها استفاده می‌شود. حال این امکان وجود دارد که راه راه پارچه‌ها به‌صورت عمودی یا افقی در‌نظر گرفته شده باشد.

کت و شلوار راه راه

علاوه‌بر طرح‌های عمودی و افقی معمولاً از پارچه‌های راه راه مورب نیز به عنوان انواع پارچه کت و شلوار استفاده می‌شود که طرفداران مختص‌به خود را دارد.

پارچه‌های کت‌و‌شلوار و فصول آن‌ها را بشناسید!
اگرچه انتخاب انواع پارچه کت و شلوار مناسب و این‌که خوشتیپ باشید حائز اهمیت است، اما تناسب آن‌ها با فصل‌های مختلف نیز نباید نادیده گرفته شود. بنابراین همواره به‌دنبال پارچه‌ای برای کت‌و‌شلوار خود باشید که علاوه‌بر ظاهر خوب و شیک تهویه مطلوبی نیز داشته باشند.

اما چه نوع پارچه‌هایی مناسب چه فصل‌هایی هستند؟

فصل تابستان
راحتی، تهویه مطلوب و وزن سبک را مهم‌ترین فاکتورهایی باید دانست که در هنگام انتخاب پارچه کت‌و‌شلوار تابستانی باید به یاد داشته باشید. رنگ لباس تابستانی هم حائز اهمیت است. حال انواع پارچه‌های مناسب فصل تابستان کدام موارد هستند؟

کت شلوار تابستانی

پارچه کشمیر: این پارچه با برخورداری از وزنی سبک و تهویه مناسب انتخابی فوق‌العاده شیک برای تابستان خواهد بود.
پارچه نخی: بسیاری از ما پارچه نخی را به‌عنوان پارچه‌ای تابستانی می‌شناسیم که سبکی آن همواره زبانزد همه است.
پارچه لینن: لینن پارچه‌ای با تهویه مناسب و ساختاری جذاب برای تابستان است که به نسبت پارچه‌های دیگر وزن بیش‌تری دارد.
زمستان
در زمستان حفظ گرمای بدن مهم‌ترین نکته‌ای است که باید به خاطر داشته باشید. در صورتیکه به‌دنبال پارچه زمستانی هستید پارچه‌های زیر را از دست ندهید:

کت شلوار زمستانی

پارچه پشمی: پارچه‌های پشمی با وزن سنگین‌تر برای این‌که شما را به‌خوبی گرم کنند در فصول سرد ایده‌آل هستند و در صورتی‌که تمایل دارید کت و شلواری شیک به تن داشته باشید هرگز این گزینه را از دست ندهید.
پارچه فلانل: از دیگر پارچه‌های مناسب فصول سرد است که حتماً نمونه‌ای از آن در کمد لباس‌هایتان به چشم می‌خورد.
بهار و پاییز
فصل بهار و پاییز به دلیل تغییرات دما به پارچه‌ای سبک و در حین حال گرم نیاز دارد. به‌همین جهت ما پارچه موهر را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در روزهای سرد این دو فصل به‌تن داشته باشید و برای روزهای گرم‌تر نیز از پارچه‌های ابریشمی که سبک‌تر هستند، استفاده کنید.

کلام آخر
برای این‌که کت‌و‌شلوار شیک و در عین حال راحت به‌نظر برسد باید پارچه‌ای مناسب را جهت دوخت آن انتخاب کنید. پیش از هرگونه اقدامی ابتدا توصیه می‌کنیم که فصل مورد‌نظر خود را در‌نظر بگیرید و پارچه‌ای متناسب با فصلی که قرار است کت و شلوار را به تن داشته باشید، انتخاب کنید.

پارچه کشمیر و ابریشم برای حضور در مراسم رسمی‌تر و همچنین فصول سردتر مناسب هستند. در حالی‌که پارچه‌های نخی یا کتان جهت حضور در محیط اداره یا محیط‌های گرم مطلوب‌تر خواهند بود.

با انتخاب انواع پارچه کت و شلواری مناسب شیک‌پوشی و ظاهر جذاب خود را تضمین خواهید کرد پس نهایت دقت خود را به‌کار گیرید.

18 دیدگاه

 • É muito difícil ler os e-mails de outras pessoas no computador sem saber a senha. Mas mesmo que o Gmail tenha alta segurança, as pessoas sabem como invadir secretamente a conta do Gmail. Compartilharemos alguns artigos sobre crackear o Gmail, hackear qualquer conta do Gmail secretamente sem saber uma palavra.

 • That is the best blog for anyone who wants to search out out about this topic. You understand a lot its virtually arduous to argue with you (not that I actually would want?HaHa). You definitely put a new spin on a subject thats been written about for years. Great stuff, just great!

 • This article is a breath of fresh air! The author’s distinctive perspective and insightful analysis have made this a truly engrossing read. I’m grateful for the effort he has put into creating such an educational and mind-stimulating piece. Thank you, author, for providing your expertise and sparking meaningful discussions through your outstanding writing!

 • Thanks a lot for your post. I would really like to say that the tariff of car insurance varies from one insurance plan to another, mainly because there are so many different issues which give rise to the overall cost. For example, the brand name of the car or truck will have a massive bearing on the fee. A reliable old family car or truck will have a lower priced premium than the usual flashy fancy car.

 • Good website! I really love how it is easy on my eyes and the data are well written. I’m wondering how I could be notified whenever a new post has been made. I have subscribed to your RSS which must do the trick! Have a great day!

 • I?m impressed, I must say. Actually rarely do I encounter a weblog that?s both educative and entertaining, and let me inform you, you’ve gotten hit the nail on the head. Your concept is excellent; the issue is one thing that not sufficient persons are talking intelligently about. I’m very blissful that I stumbled throughout this in my search for one thing relating to this.

 • You can definitely see your skills within the work you write. The arena hopes for even more passionate writers like you who aren’t afraid to say how they believe. All the time follow your heart.

 • I am curious to find out what blog platform you happen to be utilizing? I’m having some small security problems with my latest site and I would like to find something more risk-free. Do you have any solutions?

 • Thanks for your text. I would like to say that your health insurance brokerage also works best for the benefit of the coordinators of a group insurance policy. The health insurance broker is given an index of benefits sought by a person or a group coordinator. Such a broker does is try to find individuals or perhaps coordinators which will best complement those needs. Then he offers his tips and if all sides agree, the particular broker formulates binding agreement between the 2 parties.

 • Thanks for your article. It’s very unfortunate that over the last one decade, the travel industry has had to tackle terrorism, SARS, tsunamis, bird flu virus, swine flu, as well as first ever entire global tough economy. Through everthing the industry has proven to be powerful, resilient and dynamic, getting new ways to deal with misfortune. There are generally fresh challenges and the possiblility to which the sector must just as before adapt and react.

 • Thanks for your publication. What I want to point out is that when looking for a good on-line electronics retail outlet, look for a site with comprehensive information on critical factors such as the privacy statement, basic safety details, payment procedures, and various terms in addition to policies. Always take time to look into the help as well as FAQ areas to get a better idea of what sort of shop works, what they are able to do for you, and exactly how you can maximize the features.

 • I have noticed that over the course of constructing a relationship with real estate managers, you’ll be able to get them to understand that, in each and every real estate deal, a commission amount is paid. All things considered, FSBO sellers really don’t “save” the commission payment. Rather, they fight to win the commission by simply doing a good agent’s job. In the process, they invest their money in addition to time to carry out, as best they might, the assignments of an agent. Those tasks include revealing the home by marketing, showing the home to all buyers, making a sense of buyer desperation in order to induce an offer, booking home inspections, managing qualification checks with the lender, supervising repairs, and aiding the closing.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *