چقدر با بحث رنگها آشنا هستید ؟

می دانید تاثیر رنگها بر انسان بسیار بیشتر از حد تصور شماست ؟

می دانید کدام رنگها روی تصمیمات و افکارتان اثر می گذارند ؟


تاثیر و روانشناسی کامل رنگ ها بر انسان


تاثیر رنگ هاروی اشخاص ممکن است خودآگاه یا ناخودآگاه باشد وبیشتراز آن چیزی که فکر می کنیم قدرت دارد.

قوی ترین و بهترین حس در این زمینه بینایی است که به ما توانایی درک عکس ها ، شی ، رنگهایی که روزانه می بینیم رامیدهد.

همه ی رنگها نور را متفاوت بازتاب می کنند این بازتاب نور چیزی است که ما از رنگ ها درک می کنیم .

هر شخص بطور خاص نسبت به رنگها عکس العمل نشان میدهند.این عکس العمل ها بازتاب احساسات ، شخصیت مثل :

ترجیحات غذایی

تصورات ناخوشایند

عکس العمل در مکانهای عمومی

تاثیر رنگها بر روح و جسم انسان


قرمز :


قرمز یکی از برجسته ترین رنگهاست که نشان دهنده عشق، احساسات، گرمی، زنده دلی ،راحتی است اما احساسات منفی مثل اعصبانیت ، خشم ، کمبود کنترل ، پرخاشگری راهم نشان میدهد بنابراین رنگ قرمز بهترین مثال برای چگونگی تاثیر انواع رنگهاست، به علاوه رنگ قرمز تاثیراتی مثل افزایش ضربان قلب ، افزایش اشتها، احساس گرمی ، دربدن ایجاد می کند هم چنین باعث مجذوب شدن افراد می شود .


نارنجی :


نارنجی رنگ گرمی است البته نه به اندازه قرمز . رنگ نارجی مخصوص افراد باانرژی ، مسلط است. این رنگ گستاخی ،اشتها ، جوانی ، خطرکردن، خیال بافی ، تحرکات مثبت رانشان میدهد و حس تشنگی ، گرسنگی را برمی انگیزد این رنگ برای آشپزخانه ها و رستورانها مناسب است اما دراتاق خواب موجب بی خوابی می شود .


زرد:


رنگ زرد توجه افراد را به خود جلب می کند . گرم ، خوش آیند ودرخشان است .این رنگ بیانگر ابدیت، تکبر، قدرت، قوت، ثروت ، حق مالکیت است . درزندگی روزمره برای نشان دادن هشدار بکار برده می شود مثل رنگ زرد درچراغ راهنمایی رانندگی ، رنگ زرد درفضاهای بزرگ چشم راخسته می کند ، متابولیسم راسرعت می بخشد و باعث خستگی ، عصبانیت می شود البته اگر دراتاق کوچک باشد .

سبز:


سبزیکی از رنگهای اصلی طبیعت است که بیانگر :رشد ، زاد و ولد، بهار ،تازه سازی است این حس مثبت یعنی خوشبختی ، سلامتی ، امیدواری ، این رنگ بازرد وآبی درست می شود ، رنگ سبز بین احساس وقضاوت است. هم چنین بیانگر :مهربانی،اجتماعی بودن، صبر وتنفر از تنهایی است .


آبی:


رنگ آبی سریع ما رابیاد دریا ، آسمان می اندازد و با بسیاری از نظرات انتزاعی مثل اعتماد ، هوش ، صلح ، امنیت ، ابدیت همراه است. به علاوه رنگ آبی فرد را تحریک به استراحت و سکوت می کند رنگ آبی چشم را خسته نمی کند بنابراین می توان آن را درفضاهای بزرگ بکاربرد ، این رنگ باعث آرامش می شود و دمای بدن و حتی ضربان قلب راپایین می آورد .


نیلی :


نیلی ذهن را قوی می کند چون محرک خیال بافی ، بینش های منفی است و برای افراد افسرده خطرناک است امابیانگر زیبایی ، راز، و آگاهی است . به علاوه درکشورهای آسیایی مثل چین ، ژاپن، هند از این رنگ به فراوانی درصنعت نساجی و کاغذ سازی استفاده می کنند .


بنفش :


بنفش نماد صبر و فروتنی است، و از ترکیب قرمز ، آبی بدست میاید ومعنای متضادی دارد . خانمها و آقایانی که شخصیت تحریک پذیری دارند از این رنگ استفاده کنند .سیاه و سفید


همچنین رنگهای سفید ،سیاه داریم که بررسی نشده است اگرچه این رنگها تاثیرات خودرادارد .
رنگ سفید را افراد آرام ،فهیم استفاده می کنند و این رنگ باناامیدی ، تنهایی مبارزه می کند .

رنگ سفید نماد پاکی ، بی گناهی ، عفت ، تقوا است این رنگ همه چیز را روشن می سازد وتمیزی، صمیمیت ایجاد می کند .
برعکس رنگ مشکی تمام نور را جذب می کند و بیانگر :مرگ ، تاریکی ، خرابی، راز است . مشکی نماد :ناراحتی ، دشمنی ، قدرت ،غم ،کمال ، تشریفات است . همه ی احساسات منفی بارنگ مشکی همراه است اما اگر با رنگهای دیگر ترکیب شود معنی مثبتی دارد، افراد درونگرا بیشتر رنگ مشکی استفاده می کنند.

2 دیدگاه

  • A compatibilidade do software de rastreamento móvel é muito boa e é compatível com quase todos os dispositivos Android e iOS. Depois de instalar o software de rastreamento no telefone de destino, você pode ver o histórico de chamadas do telefone, mensagens de conversa, fotos, vídeos, rastrear a localização GPS do dispositivo, ligar o microfone do telefone e registrar a localização ao redor.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *